photo_2016-11-22_10-38-30دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با بیان اینکه مواد مخدر یک جنگ کامل علیه کشورهای اسلامی است؛ افزود: امروزه کشورهای مستکبر تنها راه مقابله با کشور قدرتمندی همچون ایران را ترویج مواد مخدر در این کشور می‌دانند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛  فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی در نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان خوی، ضمن تبریک هفته بسیج ؛ بسیج را افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد .

سردار ناصر اصلانی با بیان اینکه ‏کشور جمهوری اسلامی در مقوله مبارزه با مواد مخدر جزء کشورهای پیشگام بوده است گفت : در این زمینه خسارتهای زیادی متحمل شده اند که باید در این راستا با برنامه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی از نظر آلودگی به مواد مخدر در جایگاه چهارم قرار دارداظهار داشت:  مواد مخدر دومین منبع درآمد پس از فروش اسلحه برای استکبار است و علاوه بر آن، با توجه به اینکه آنها قصد آسیب زدن به نظام را دارند، ترویج مواد مخدر در بین جوانان و جامعه کشور را مورد توجه قرار داده اند.

 فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری که از معقوله اعتیاد به نام جنگ خاموش یا ‏بمب خاموش یاد کرده اند ؛ اظهار داشت: اگر می ‏خواهیم مواد مخدر در جامعه ریشه کن شود باید یک اقدام اجتماعی صورت گیرد و تمام آحاد جامعه اعم از ‏دانش آموزان، دانشجویان، تشکل ها و ادارات باید روی کار بیایند . ‏.

‏وی با بیان اینکه در حال حاضر جوانان نیاز به آموزش دارند و باید با افزایش اقدامات فرهنگی، این موضوع به یک حساسیت اجتماعی تبدیل شود  گفت: مصمم هستیم از تمام ظرفیت‌ها در رابطه با آگاهی‌بخشی استفاده کنیم. و در این راستا نیازمند همکاری تمامی نهادها و اقشار جامعه هستیم تا با آگاه کردن جامعه، شاهد کاهش بسیاری از این ناهنجاری‌ها باشیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه مواد مخدر یک جنگ کامل علیه کشورهای اسلامی است؛ افزود: امروزه کشورهای مستکبر تنها راه مقابله با کشور قدرتمندی همچون ایران را ترویج مواد مخدر در این کشور می‌دانند.

فرماندار خوی نیز در این جلسه با بیان اینکه اعتیاد به موادمخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشری است، افزود: استکبار جهانی برای مقابله با کشور ایران در صدد آلوده کردن جوانان به مواد مخدر هستند

حسین سیوانی اصل افزود: شهرستان خوی بدلیل حاشیه نشینی و سکونت های غیرقانونی نیازمند برنامه خاص و ویژه ای است و جهت تحقق این توفیق مسوولین باید محیط، معضلات را بشناسند تا بتوانند به این تحقق دست یابند.

این مقام مسوول در پایان خواستار ورودهمه دستگاه‌ها ‏درمبارزه با معضل اعتیاد در سطح جامعه شد و افزود: به تنهایی نمی توان در این موضوع گسترده موفق بود و نیاز است که همه دستگاه ها برای مقابله با این پدیده خانمان سوز و شوم اجتماعی حضور داشته باشند.