img_0056همزمان با آغاز هفته قرآن و عترت،نمایشگاه فرهنگی و هنری با موضوع قرآن با حضور نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، استاندار آذربایجان‌غربی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در محل نمایشگاه‌های دائمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارومیه افتتاح شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛در این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی گفت: کریمی با بیان اینکه در این نمایشگاه ۱۲ ناشر تخصصی قرآن حضور دارند گفت: علاوه بر آن ۵۰۰ عنوان کتاب در پنج هزار جلد نیز در آن در معرض بازدید عمومی قرار گرفته و علاوه بر آن هشت پایان نامه و هشت مقاله برتر نیز در این نمایشگاه حضور دارد.

وی افزود: در این نمایشگاه ۳۴۲ اثر عکاسی با موضوع قرآن از سراسر استان شرکت کرده و با رای داوران، ۴۰ اثر به بخش نمایشگاهی راه یافته‌اند که در پایان از سه نفر برتر تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هفته قرآن و عترت از ۲۰ تا ۲۶ آذر ماه در استان برگزار می‌شود تصریح کرد: در کل کشور تنها هشت استان برای برگزاری این هفته انتخاب شده که آذربایجان‌غربی نخستین استان برگزار کننده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، نهادینه کردن فرهنگ وقف قرآنی است اظهار داشت: در این باره دو هزار جلد کتاب توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خریداری و در مناطق محروم توزیع شده و علاوه بر آن دو هزار جلد کلام وحی نیز توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی، وقف مناطق بی‌بضاعت و محروم می‌شود.

جت‌الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه نیز گفت: پیامبر(ص) پیش از رحلت خویش دو چیز گرانبها که یکی از آنها قرآن بود را در نزد مسلمانان به امانت گذاشته و این نمایشگاه نیز یادآور میراث گرانقدر نبی مکرم اسلام(ص) است.

وی افزود: امید است که برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت، سبب ایجاد وحدت و همدلی در میان مردم استان باشد.

تجدید میثاق با شهدا، برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در دو نقطه از استان، برپایی مسابقات قرآنی در رشته های مختلف حفظ تجوید و قرائت، اجرای سرودهای قرآنی، شعر های قرآنی و قصه های قرآنی و نمایشنامه خوانی و اجرای تئاتر خیابانی از جمله برنامه های گرامیداشت هفته قرآن و عترت است.

در اختتام برنامه های هفته قرآن و عترت از مفسر قرآن کریم آیت الله علی اکبر قریشی تجلیل خواهد شد