indexمعاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری آذربایجان غربی از راه اندازی ۵۴ دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در استان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ حسن قاسمی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به راه اندازی ۵۴ دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در استان  اظهار داشت: از این تعداد ۵ مورد در مرکز استان و بقیه با توجه به نیاز و جمعیت در دیگر شهرستان های استان راه اندازی می شوند

معان قضایی وبرنامه ریزی دادگستری آذربایجان غربی اطلاع رسانی سریع و جلب رضایت مردم و مسوولان قضایی و جلوگیری از سوء استفاده‌ در پرونده‌های قضایی را از اهداف ایجاد دفاتر الکترونیکی عنوان کرد و افزود: در حال حاظر ۳ دفتر  خدمات الکترونیکی از سال ۹۴ در استان راه اندازی شده است که ۲۲۴ عنوان دعوی حقوقی در این دفاتر حقوقی قابل ثبت است.

قاسمی گفت: ثبت لایحه و اظهارنامه، ابلاغ‌های الکترونیکی، استعلام از نهادها و سازمانها و وضعیت ثبتی اسناد مالکیت، آخرین وضعیت لایحه‌ها و اظهارنامه‌ها و شکایات توسط کد رهگیری از طریق این دفاتر قابل پیگیری است.

وی افزود: به سبب کمبود کادر اداری و مسایلی دیگر در بیشتر مواقع ابلاغها به دست افراد نمی‌رسد و این امر سبب بروز برخی مشکلات می‌شود و با راه اندازی این دفاتر این مشکلات رفع می‌شود.

معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری آذربایجان غربی افزود: برای ارسال پیامک از طریق سامانه و اطلاع از روند و جریان پرونده نیاز به  ایجاد حساب کاربری توسط وکلا و خواهان پرونده است.