82412294-71376473مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از بهره مندی بیش از هزار نفر از خدمات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در برف و کولاک در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ محمودی با بیان اینکه در پی بارش های مستمر برف از ۱۳بهمن ماه، دکتر محمودی با بیان اینکه اکثر شهرستان‌های سطح استان درگیر برف و کولاک هستند گفت: با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی و استفاده از تجهیزات زمستانی، بیش از هزار نفر از همشهریان گرفتار در برف توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی در سطح جاده های استان تاکنون امدادرسانی شدند.

ویبا اشاره به عملکرد عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان در ۲۴ساعت گذشته گفت: شهرستان های ارومیه، سلماس، خوی، ماکو، چالدران، اشنویه، سردشت، منطقه سرو، گردنه قوشچی و روستاهای اطراف شهرهای نام برده شده درگیر برف و کولاک شدید هستند. در این حادثه بیش از هزار نفر همراه با خودروهای خود در برف و بوران گرفتار شده که با کمک نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی رهاسازی شدند.

محمودی در ادامه افزود: از میان حادثه دیدگان تعدادی به مراکز درمانی انتقال داده و تاکنون به بیش از ۴۹۰نفر اسکان داده شده است. در بین مصدومین انتقالی دو خانم باردار از روستاهای لولکان اشنویه و کانیان سلماس بودند که به سلامت به بیمارستان منتقل گردید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی تصریح کرد: مجموع کل تیمهای عملیاتی اعزام‌شده به عملیات امداد و نجات ۱۸ تیم متشکل از ۱۳۷ نیروی عملیاتی بهمراه ۳۱ دستگاه خودروی امدادی و ۱دستگاه آرگو بوده است.