636211949045123632رئیس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: تردد در محور ارومیه به خوی بر اثر بارش سنگین برف ممنوع شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ سرهنگ عباس فرمانی از بارش شدید برف در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: بارش شدید برف و کولاک در ارومیه باعث بسته شدن ۲ گردنه قوشچی و قره تپه به ترتیب در مسیرهای ارومیه- سلماس و سلماس – خوی شد.

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی با بیان اینکه عوامل راهداری هم اکنون در حال بازگشایی و برف‌روبی این مسیر است، از رانندگان درخواست می‌شود از تردد در این محور خودداری کنند.

این مسؤول با بیان اینکه تردد در سایر محورهای مواصلاتی استان نیز با زنجیرچرخ میسر است، ادامه داد: لازم است تمام خودروهایی که در محورهای مواصلاتی استان در حال تردد هستند به زنجیرچرخ تجهیز شوند.

فرمانی داشتن سیستم گرمایشی مناسب را برای تمام خودروها الزامی عنوان کرد و گفت: داشتن جیره غذایی خشک، البسه گرم و سیتم گرمایشی مناسب برای خودروهایی که در محورهای مواصلاتی استان تردد می‌کنند ضروری است

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی تاکید کرد: شهروندان همه شهرستان های استان از انجام سفرهای غیرضرور خودداری کنند و در صورت لزوم موارد ایمنی را رعایت کرده و لوازم مورد نیاز فصل سرما را به طور کامل به همراه داشته باشند.

این مسؤول خواستار همکاری هر چه بیش‌تر مردم در این خصوص شد و گفت: همکاری هر چه بیش‌تر مردم و رعایت قوانین زمینه کاهش تصادفات و کاهش خسارات جانی را در محورهای مواصلاتی استان فراهم خواهد آورد.