82246183-71049205مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : با شناسایی و تشکیل پرونده مالیاتی برای ۱۷ نفر صاحب فعالیت های اقتصادی کلان در آذربایجان غربی که از دادن مالیات فراری بودند ۸۸ میلیارد ریال مالیات عاید استان کرد .

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ یعقوب مزرعه لی در جلسه مشترک با رؤسای اتحادیه های صنفی شهر ارومیه که با حضور معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی ونماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت  با بیان اینکه عزم اداره کل امور مالیاتی استان برای جلوگیری از فرار مالیاتی جدی است گفت : در ۲ سال و نیم گذشته ۱۴ هزارو ۸۰۰ نفر که پنهان از چشم دستگاه مالیاتی فعالیت اقتصادی داشتند با همکاری دستگاه های مختلف شناسایی شده و وارد چرخه وصول مالیات شدند .

وی افزود: ۱۷ نفر از این افراد صاحبان فعالیت ها و کسب و کارهای کلان اقتصادی هستند به طوری که مجموع مالیاتی که به درآمد این ۱۷ نفر تعلق گرفت ۸۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است .

مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی اظهار داشت: اخیرا مورد جدیدی شناسایی شد که درآمد حاصل از حجم و میزان بالای فعالیت اقتصادی اش مشمول مالیاتی به مبلغ ۳۳ میلیارد ریال شد.

مزرعه لی مدیرکل امور مالیاتی استان در این زمینه با اشاره به اینکه سرانه مالیاتی هرنفر در استان ۳۲۰ هزار تومان است گفت : مالیاتی که از این یک نفر فراری مالیاتی دریافت شد معادل مالیات ۲۵۰۰ نفر در آذربایجان غربی است .

وی رصد تراکنش های بانکی مشکوک را دیگر راه شناسایی و جلوگیری از فرار های مالیاتی عنوان کرد و افزود : اطلاعات این نوع تراکنش های بانکی توسط دفتر مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی جهت بررسی و اقدام لازم در اختیار اداره کل امور مالیاتی قرار می گیرد .