indexکشف سه کیلوگرم ماده مخدر شیشه در ارومیه

فرمانده انتظامی ارومیه گفت: سه کیلوگرم ماده مخدر شیشه با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ حسین صمدپور افزود: در پی اطلاع از فعالیت شبکه توزیع مواد مخدر در شهرستان ارومیه، موضوع به سرعت در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی نامحسوس موفق شدند خودروی حمل مواد مخدر را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آن را توقیف کنند.

وی اظهار کرد: در بازرسی از این خودرو سه کیلوگرم ماده مخدر شیشه که به صورت ماهرانه ای در صندوق عقب جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی ارومیه با اشاره به توقیف خودروی حامل مواد مخدر گفت: در این عملیات ۲ نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

سارق میلیاردی در مهاباد به دام افتاد

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری سارق میلیاردی با ۳۱ فقره سرقت در شهرستان مهاباد خبر داد.

سردار ناصر اصلانی در خصوص جزییات این موضوع اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از خانه باغ ها وکابل های انتقال برق در مهاباد، به دلیل حساسیت موضوع شناسایی ودستگیری سارق یا سارقان در دستور کارکارکنان انتظامی مهاباد قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل سرنخ های بدست آمده متهمان احتمالی شناسایی شد.

سردار اصلانی افزود: پس از هماهنگی توسط مقامات قضایی طی یک عملیات منسجم شش نفر از اعضای باند شناسایی و در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در بازجویی ها متهمان به  ۳۱ فقره سرقت از خانه باغ ها و شبکه های انتقال برق در مهاباد اعتراف کردند.

برابر اعلام کارشناسان ارزش اموال مسروقه حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

عاملان توزیع اسکناس های جعلی در نقده دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: عاملان توزیع اسکناس های جعلی در شهرستان نقده دستگیر شدند.

سرهنگ سامان غنی زاده  افزود: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی در این شهرستان اقدام به توزیع مقادیری اسکناس جعلی کرده اند، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و ماموران آگاهی با انجام کارهای اطلاعاتی نامحسوس، متهمان را شناسایی و حین توزیع اسکناس های جعلی در یکی از فروشگاه های نقده دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: ماموران آگاهی این شهرستان در بازرسی از خودروی پرایدی که در این مورد استفاده شده بود، مقدار ۱۵ قطعه اسکناس ۵۰۰ هزار ریالی جعلی (جمعاً ۷۵ میلیون ریال) کشف و ضبط کردند.

رئیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: در این راستا ۲ نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

بیش از ۶۸۴ هزار نخ سیگار در ماکو کشف شد

فرمانده هنگ مرزی ماکو به کشف بیش از ۶۸۴هزار و ۳۰۰ نخ سیگار قاچاق توسط مرزبانان این هنگ اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی این کالاها را حدود یک میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ محمد عبدالعلی پور افزود: مرزداران هنگ مرزی ماکو در ادامه طرح تشدید کنترل نوار مرزی با گشت و کمین ۲ قاچاقچی را در این ارتباط دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی بااشاره به توقیف و مهار یک دستگاه خودرو پژو و هشت راس دواب، اظهار کرد: هدف از اجرای طرح های تشدید کنترل نوار مرزی، افزایش احساس آسایش و امنیت مرزنشینان و همچنین کمک به اقتصاد جامعه از طریق حمایت از تولیدکنندگان داخلی است.

بیش از ۲۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در سلماس کشف شد

فرمانده انتظامی سلماس گفت ۲۰ هزار و ۴۰۰ عدد انواع مواد محترقه در این شهرستان سلماس کشف و یک نفر متهم در این رابطه دستگیر شد.

سرهنگ حسین رمزی افزود: ماموران انتظامی سلماس در حین گشت زنی در محور سلماس به تازه کند به یک دستگاه خودروی سایپا مظون شدند و در بازرسی از آن مقدار ۲۰ هزار و ۴۰۰ عدد انواع مواد محترقه را کشف و ضبط کردند.

وی گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۴۰۰ میلیون ریال بر آورد کردند و متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

۱۵۲۰ عدد کالای الکترونیکی و ۲۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق در شوط کشف شد

فرمانده انتظامی شوط گفت: هزار و ۵۲۰ مورد کالای الکترونیکی و ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ ایوب فکری افزود: ماموران انتظامی شوط حین گشت زنی در محور شوط به ماکو به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شده و آن را توقیف کردند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از این خودرو یک هزار و ۳۸۰ عدد لامپ خارجی و ۱۴۰ عدد تجهیزات الکترونیکی قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد : ماموران در این پرونده یک نفر متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شوط از کشف ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در محور شوط – ماکو خبر داد و گفت: در این رابطه نیز یک نفر متهم دستگیر شد.

توقیف خودروی بنز سواری با بیش از۲۵ میلیون ریال خلافی در بوکان

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان گفت: یک دستگاه خودروی بنز سواری با بیش از ۲۵میلیون ریال خلافی معوق، در این شهرستان توقیف شد.

سرهنگ مجید محبعلی گفت: ماموران پلیس راهور شهرستان بوکان حین اجرای طرح انتظام بخشی به معابر، به یک دستگاه خودرو سواری بنز که با سرعت زیاد در حال تردد بود برخورد کرده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی مدارک راننده و ماشین سواری پس از استعلام از طریق سامانه راهور مشخص شد که راننده خودرو به علت تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی مبلغ بیش از ۲۵ ریال جریمه معوق دارد.

سرهنگ محبعلی با اشاره به اینکه بیشترین تخلف در سوابق این راننده تخطی از سرعت مجاز است، اظهار کرد: بر اساس ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی، خودرو یاد شده به سبب دارا بودن خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال، تا زمان پرداخت جریمه توقیف و به پارکینگ منتقل شد.