13940215000369_PhotoHبه گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، قربانعلی سعادت امروز در مراسم طرح گنج که به میزبانی موسسه خیریه عترت بوتراب که با حضور ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حضور مسئولین استانی و شهرستانی در هتل ثمین خوی برگزار شد، اظهارداشت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خودش متشکل از چند بخش است که در حوزه‌های مختلف اقتصادی فرهنگی، اشتغال و درمان جامعه کارگری نقش به‌سزایی دارد، و ما یکی از معضلات جدی که داریم در بحث تامین اجتماعی است و دولت روحانی در وضعیت نامطلوب این وزارتخانه تحویل گرفت.

وی افزود: در رابطه با آموزش فنی حرفه ای نیز با مشارکت بخش های خصوصی و هم توانمند سازی خودشان مشکلات را سامان دهی می دهند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: از ۲ هزار ۸۰۰ واحد تولیدی در استان یک هزار و ۲۴۵ واحد در حالت رکود و نیمه‌رکود می‌باشد، در واقع ۴۵ درصد از واحدهای استان در حالت رکود هستند  و در این زمینه بانک‌های استان ۱۵۰ درصد از منابع خود را هزینه کرده‌اند و از ۴۲۴ واحد سهمیه استان ۶۰۰ واحد از طریق تامین منابع بانکی از رکود خارج شدند.

سعادت در پایان سخنان خود تصریح کرد: در حامعه ما تصور بر این است که چقدر اشتغال زایی انجام گرفته است و این در صورتی به تحقق می پیوندد که همه ما و خیرین در رابطه با واحدهای تولید راکد کمک ما باشند.