رئیس  ادراه فرهنگ و ارشاد شهرستان خوی از برگزاری دوره سه روزه  سبک زندگی فاطمی با مشارکت ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف در ایام فاطمیه خبر داد.

منصور اکبری در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، با بیان اینکه انحرافات و آسیب های اجتماعی و اخلاقی ناشی از فاصله گرفتن و دورشدن از معارف اسلامی و آموزه های دینی است، اظهار داشت: مردم و مسئولان، دست اندرکاران و فعالان رسانه و نیز متولیان اماکن تفریحی و مذهبی مثل امامزاده ها و پارک ها و تفرج گاه ها در خصوص حفظ حرمت ایام فاطمیه وظیفه و رسالت مهمی برعهده دارند.

وی با بیان اینکه جامعه شیعی در طول تاریخ همیشه نشان داده که شیفته و دلباخته حضرت زهرای مرضیه(س) است؛ گفت: تکیه بر سیره و فرهنگ ناب فاطمی  و ارتقای فرهنگ و باورهای جامعه  به سمت و سوی آموزه های دینی از مهمترین رسالت ما در جامعه است.

اکبری با اشاره به اینکه حضرت فاطمه (س) بی شک بهترین الگو در زمینه همسرداری، تربیت فرزند، قناعت و اقتصاد خانواده و دیگر مسایل و شئون زندگی فردی و اجتماعی و خانوادگی هستند، تصریح کرد: هنر ما باید این باشد که چنین الگویی را به درستی و با زبان و فهم روز به مردم معرفی کنیم.

وی با اشاره به برگزاری دوره سبک زندگی فاطمی از ۷ اسفند ماه همزمان با ایام فاطمیه در این شهرستان اظار داشت: این دوره به مدت سه روز با حضور اساتید برجسته از قم و تهران با محوریت وجود معنویت در زندگی و اهمیت پرداختن به سبک زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار می شود.

این مقام مسوول گفت: فاطمه شناسی تبیین سبک زندگی اجتماعی فاطمی در جامعه امروز است و در این خصوص باید طرح ها و برنامه های فرهنگی با نگرشی جامع اجرا شود چرا که هر جامعه ای نیاز به الگو هایی دارد و چه بهتر که در جامعه ما این الگو حضرت زهرا ( س ) دخت رسول گرامی اسلام ( ص ) باشد.