به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، دکتر محمد امید معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز در مراسم طرح گنج که به میزبانی موسسه خیریه عترت بوتراب که با حضور ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حضور مسئولین استانی و شهرستانی در هتل ثمین خوی برگزار شد، اظهارداشت: موسسه عترت بوتراب در کشور از لحاظ موسسه ایی که هدفش توانمندسازی است پیشتاز است.

وی افزود: در کشور ۵ الی ۶ هزار موسسه خیریه وجود دارد که این موسسه ها خودش دارای بخش های مختلفی است بعضی در بخش درمان، کار، مسکن و غیره است  ولی از بین فعالیت هایی که تاثیر بیشتری دارد بخش توانمندسازی از جایگاه ویژه ایی برخوردار است.

امید با بیان اینکه در موسسه ها اگر توانمد سازی هدف باشد بهتر است، تصریح کرد: در بحث ایتام چندسالیست که بحث توانمند سازی را آغاز کردیم و ما حاضر هستیم با کمک خیرین طح پوشاک نرگس خوی را در سایر مناطق نیز گسترش دهیم و اگر بتوانیم موفق شویم یعنی هدف را در این موسسه ها پیدا کردیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه خروجی کمیته امداد در زمینه توانمند سازی و اشتغال دو برابر ورودی آن است، تصریح کرد: رویکرد نظام به سمت توانمندسازی خانواده‌های ضعیف به لحاظ اقتصادی است و ۱۵۰ هزار خانوار از زیرپوشش کمیته امداد خارج شدند و سالیانه ۷۰هزار خانوار ورودی این سازمان است.

این مقام مسوول ادامه داد: استان آذربایجان غربی رتبه سوم را در پیش رو بودن  اشتغال دارد.