photo_2017-02-23_18-11-03فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خوی از کاهش ۹۷ درصدی جرایم سایبری در شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ بیت اله پاشایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه با توجه به پیشرفت تکنولوژی درزمینهٔ فضای مجازی روش‌های ارتکاب جرم نیز هرروز پیچیده‌تر می‌شود، اظهار داشت: این راستا می‌طلبد تا پلیس اطلاعات خود را در شناسایی و پیشگیری از این جرائم افزایش دهد.

وی آشنایی کامل با فناوری روز و جرائم  را یکی از اهداف ناجا عنوان و اظهار کرد: فناوری ارتباطات و اطلاعات، به‌روز بودن پلیس در بعد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و همچنین مجهز شدن به تجهیزات روز؛ توانمندی پلیس را افزایش و خلأهای بستر جرائم و آسیب‌های اجتماعی را از بین می‌برد.

فرمانده انتظامی شهرستان خوی افزود: در سالجاری شاهد کاهش ۹۷ درصدی جرائم سایبری در این شهرستان هستیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا به جهت نام گذاری امسال با شعار ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی هدفمند در حوزه مبارزه با قاچاق کالا ، افزود: در همین راستا باید از تمامی ظرفیت های به ویژه رسانه ها پیرامون انعکاس فعالیت های پلیس در حوزه برخورد با قاچاق کالا به مخاطبان جامعه استفاده شود.

سرهنگ پاشایی با اشاره به عملکرد ۱۱ ماهه نیروی انتظامی این شهرستان در حوزه مبارزه با قاچاق کالا گفت:   ارزش ریالی کشف کالا قاچاق  در ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۵۷ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ارزش ریالی کشف قاچاق کالا طی  سال گذشته ۴۹ میلیارد ریال بوده است که خوشبختانه افزایش کشفیات را داشتیم.

فرمانده انتظامی شهرستان خوی  در ادامه با اشاره به سرقت های چند روز گذشته، افزود: در همین رابطه ۴ باند سارقین خودرو دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شدند.

این مقام انتظامی در ادامه از اجرای طرح چهارشنبه آخر سال خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا مبارزه با مواد محترقه در این ایام با جدیت تمام در دستور کار قرار دارد.

وی با  اشاره به اینکه مسئولان و کارکنان ناجا همواره آماده پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مردم هستند، گفت: نظارت مردم بر عملکرد پلیس از طریق سامانه ۱۹۷ لازمه ایجاد امنیت پایدار در جامعه است.

سرهنگ پاشایی بابیان اینکه جامعه‌محوری، افزایش همکاری بین مردم و پلیس و جلب رضایت مردم برای ارتقاء امنیت پایدار در جامعه از اهداف ناجا است، افزود: در این راستا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، دفاتر نظارت همگانی ۱۹۷ را به‌عنوان پل ارتباطی مردم با مسئولان ناجا راه‌اندازی کرده است

فرمانده انتظامی شهرستان خوی تصریح کرد: این دفاتر به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و دریافت انتقاد، پیشنهاد، شکایت و تقدیر از عملکرد پلیس هستند