imagesکنگره بزرگداشت ۱۲ هزار شهید و شهیده استان آذربایجان غربی سال ۹۶ در ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از استانداری آذربایجان غربی ؛ استاندار آذربایجان غربی در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ۱۲ هزار شهید و شهیده آذربایجان غربی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گفت: مردم آذربایجان غربی همواره در صحنه صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی حاضر بوده‌اند و در این راه شهدای زیادی از این استان تقدیم راه اسلام و انقلاب شده است.

سعادت افزود: ایستادگی، جانفشانی و وحدت وهمدلی مردم استان اعم از شیعه و سنی و اقوام و ادیان مختلف و همچنین مرزنشینان، تمامی توطئه‌ها و تهدیدات دشمن را در مقاطع مختلف پس از انقلاب، در این منطقه ناکام گذاشته و امروز لازم است این روحیه و فرهنگ استقامت و پایداری و فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل‌های جوان‌تر تبیین و تشریح شود.

وی برگزاری کنگره ۱۲ هزار شهید و شهیده استان را گامی مؤثر در معرفی راه و سیره شهدا دانست و گفت: از تمامی اعضا و روسای کمیته‌های ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت ۱۲ هزار شهید و شهیده استان انتظار می‌رود تمامی تلاش خود را در جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این کنگره عظیم بکار گیرند.

در پایان این جلسه هر یک از اعضای جلسه به ارائه پیشنهادت  در باره برگزاری هرچه مطلوبتر کنگره ۱۲ هزار شهید و شهیده استان پرداختند.

همچنین در این جلسه روسای کمیته‌های ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت ۱۲ هزار شهید و شهیده استان مشخص و احکامشان توسط استاندار آذربایجان غربی به آنان ابلاغ شد.