1396012519193887410527524فرماندار ارومیه گفت: سیل به ۷۰۰ واحد مسکونی روستایی ارومیه خسارت زد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ عباس حسن‌خانی در جلسه مدیریت بحران شهرستان ارومیه که در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سیل اخیر آذربایجان غربی اظهار داشت: از نخستین لحظه بارندگی تمامی ارگان‌ها آمادگی نسبی داشتند و با توجه به بارش‌های فراوان سال ۹۵ پیش‌بینی وقوع حوادث طبیعی قابل درک بود.

حسن‌خانی تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع نجات جان مردم مناطق بالادست بود که نیروهای مرزی نیز با دستگاه‌ها هماهنگ شده بودند و هر دو طرف پل را که در حال تخریب بود را مسدود کردند تا از خسارات جانی و مالی محتمل وقوع در اطرف پل را کاهش دهند.

فرماندار ارومیه گفت: باید از تجربه‌های سیل اخیر استفاده کنیم تا اگر در آینده با حوادث طبیعی روبه‌رو شدیم بتوانیم به‌خوبی مدیریت کنیم.

وی با اشاره به خدمات رسانی پس از سیل بیان کرد: هم اینک با توزیع آب شرب و آب های یک‌بار مصرف در مناطق سیل زده می‌توان گفت مشکلات آبی برطرف شده‌است و تاکنون نیز نیروهای بسیجی به‌صورت خودجوش نیز با تمامی دستگاه‌ها همکاری می‌کردند.

حسن‌خانی افزود: پس از فروکش آب رسوب‌گیری آغاز شده و از دستگاه‌های لجن‌کش استفاده شده و در نهایت شن‌ریزی نیز در جاده ها انجام پذیرفته و  مجددا عملیات از روز دوشنبه برای بهبود کار آغاز شده است که نشان از آمادگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای برطرف کردن مشکلات مردم دارد.

فرماندار ارومیه با اشاره به برآوردهای اولیه خسارتها اظهار کرد: اماکن دامی، تولیدی و اراضی کشاورزی خسارت‌های زیادی دیده‌اند و برآورد تمامی خسارات و تلفات توسط سازمان بنیاد مسکن شروع شده و در مجموع بیش از ۷۰۰ واحد از ۵ تا ۱۰۰درصد خسارت دیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان خسارت به زیربناهای منطقه سیلوانا وارد شده است و مسیر دریاچه مارمیشو نیزمسدود شده است.

حسن‌خانی گفت: پل هاشم آباد به سرعت احیا می‌شود تا امکان رفت‌وآمد برای عموم مردم فراهم شود و پس از این اقدام نقاط بحرانی در راس امور قرار می‌گیرد.