IMG10174791رییس جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: هلال احمر آذربایجان غربی به ۷ هزار نفر از سیل‌زدگان در ۴۴ روستا امدا‌درسانی کردند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ حسن محمودی در جلسه مدیریت بحران شهرستان ارومیه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به فعالیت این سازمان در سیل اخیر آذربایجان غربی اظهار کرد: در این چند روز هلال احمر از همه توان خود برای کمک‌رسانی و امداد رسانی به مردم استفاده کرد و از همان ساعات اولیه شروع سیل در مناطق سیل زده حضور یافت.

وی با بیان اینکه سیل در استان قبلاً پیش بینی شده بود افزود: بنابراین قبل از وقوع سیل آمادگی کافی وجود داشت  که این امر مانع از خسارت زیاد در آذربایجان غربی نسبت به سایر استان‌ها شد و خدمات‌رسانی با سرعت بیشتری انجام شد.

وی افزود: در بعضی مناطق استان که امکان تردد وسایل نقلیه امدادی وجود نداشت با استفاده از بالگرد به این مناطق رسیدگی شد و ۶ سورت پروازی انجام گرفت.

محمودی با ارائه آماری درباره توزیع اقلام مورد نیاز سیل زدگان گفت: تعداد ۱۹۹ چادر، یک هزار و ۷۴ عدد پتو، ۳۲۰ موکت، ۱۶۰ والور، ۲ هزار و ۶۰۰ بیسکوییت، ۱۷ هزارو ۶۰۰ عدد کنسرو و ۶ هزار و ۴۰۰ عدد آب معدنی توزیع شد تا روستاییانی که در چادرها و کمپ‌های هلال احمر ساکت هستند در آسایش باشند.

وی تصریح کرد: اقداماتی همانند توزیع نفت، ارسال تانکر آب برای شستشو، ماشین لجن کش انجام گرفته است و باید با هماهنگی بیشتر با یکدیگر پیش رویم تا مشکلات مردم روستاهای سیل زده تا حدی کاهش یابد.