photo_2017-04-20_22-32-48مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ارومیه گفت: ۵۸ روستای آسیب دیده از سیل در آذربایجان غربی  آذربایجان غربی تعیین خسارت شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ رضا منافی در جلسه مدیریت بحران شهرستان ارومیه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ارومیه در سیل اخیر آذربایجان غربی گفت: تا چند روز نخست پس از وقوع سیل به سبب وجود آب در مناطق هیچ اقدامی از سوی بنیاد مسکن امکان پذیر نبود و به همین سبب منتظر فروکش شدن آب از مناطق بودیم تا بتوانیم اقدامات تعیین خسارت به واحدها مسکونی، دامی و اراضی کشاورزی را برآورد کنیم.

منافی افزود: از ۵۸ روستای آسیب دیده از حادثه سیل آذربایجان غربی ۵۲۲ واحد خسارت دیده‌اند که ۲۰۲ واحد مربوط به واحدهای مسکونی احداثی، ۹ واحد تجاری احداثی، ۵ واحد تجاری و صنعتی تعمیر، ۱۱۷ واحد دامی  و ۶۰ واحد دامی تعمیر می‌شود.

وی تصریح کرد: اغلب خسارات در سه منطقه ارومیه رخ داده و خوشبختانه در مناطق نازلو و صومای برادوست خسارات عمده‌ای دیده نشده است و در بخش نازلو ۴ روستا که خسارت عمده‌ای به آن‌ها وارد شده است گزارش شده‌اند و دیگر مناطق در مورد اراضی کشاورزی آسیب دیده‌اند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ارومیه گفت: اغلب خسارات وارد به واحدها مسکونی در روستا طلاتپه ارومیه صورت گرفته است که ۳۹ واحد تعیین خسارت شده‌اند و در بخش مرکزی از میان ۱۳ روستا ۴۵۱ مورد تعیین خسارت شده است.

وی افزود: در بخش سیلوانا ۳۲ مورد در ۱۵ روستا تعیین خسارت شده است و به تعدادی از واحدهای مسکونی و دامی منطقه آسیب وارد شده است.