imagesامام جمعه محترم شهرستان خوی گفت: نامزدها به مردم قول دهند که نگاهشان به خارج از مرزها نخواهد بود

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا در تبیین جایگاه تقوا، اظهار داشت: بر اساس مفاد روایات متعدد متقیان و پرهیزکاران همان ابرار و نیکان رستگارند بطوریکه امام صادق(ع) می فرماید، به خدا قسم نیکان رستگارند و بَدان ضرر می کنند و میدانی نیکان چه کسانی هستند همان کسانیکه از خدا می ترسند و تقوا دارند و بوسیله اعمال صالح به خدا تقرب می جویند.

اسلام از حسد و تجسس در امور دیگران نهی کرده است

خطیب جمعه در بخش دیگر از خطبه اول با بررسی آداب معاشرت از دیدگاه اسلام اظهار داشت: پرهیز از اختلاف، اجتناب از تمسخر دیگران، دوری جستن از تهمت به همنوعان، اجتناب از نسبت القاب زشت به اشخاص ،پرهیز از فحش دادن، دوری جستن از تفاخر و در نهایت دوری جستن از بخل و حسد از جمله آداب معاشرت از دیدگاه دین مقدس اسلام می باشد.

وی در ادامه نهی از تجسس در کار دیگران را از جمله دستورالعمل های اخلاقی اسلام برشمرد که در آیات متعدد قرآن و احادیث اهل بیت(ع) از این عمل زشت به شدت نهی شده است .

مسئول مدارس علمیه خوی در خطبه دوم با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آینده، تصریح کرد: مقام معظم رهبری مدظله العالی در سخنرانی های مختلف ویژگی های فردی و مدیریتی رییس جمهور کارآمد را تبیین فرمودند.

وی در ادامه داشتن تعهد و توکل بر خداوند، دارا بودن قدرت و توانایی مدیریت کلان، داشتن روحیه نصیحت پذیری، سعه صدر و برخورداری از روحیه تواضع و فروتنی را از جمله ویژگی های فردی رییس جمهور برشمرد و افزود: برخورداری از روحیه ولایت پذیری، داشتن برنامه مورد نیاز برای مدیریت کلان، برخورداری از تدبیر و عدالت خواهی، داشتن روحیه قانون گرایی و انتقاد پذیری، اعتقاد به بهره گیری از عقل و خرد جمعی، دارا بودن بر قدرت ایستادگی در مقابل استکبار، دارا بودن بر روحیه فساد ستیزی و پرهیز و اجتناب از حاشیه سازی را از جمله ویژگی های مدیریتی رییس جمهور کارآمد از دیدگاه رهبری است.

خطیب جمعه با اشاره به فرخنده میلاد سرور زادگان حضرت امام حسین(ع)، میلاد امام زین العابدین(ع) و ولادت علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) اظهار داشت: از جمله رسالت های شیعه این است که در ایام شادی اهل بیت(ع) شاد و در ایام حزن و اندوه آنان محزون باشند.

وی افزود: بطوریکه امام صادق(ع) می فرماید، شیعیان ما جزئی از ما بوده و از اضافی گل ما خلق شده اند با ناراحتی ما ناراحت و با خوشی ما خوشحال می شوند.

پاسدار و جانباز دو واژه پرافتخار و جاودانی هستند

خطیب جمعه با اشاره به روز پاسدار، روز جانباز و سالروز عملیات بیت المقدس که به آزادی خرمشهر و اسارت ۱۹ هزار بعثی عراقی منجر گردید اظهار داشت: چند واژه مقدس و ارزشی تا روز قیامت در تاریخ سیاسی کشور اسلامی و در پرونده ملت ولایی و انقلابی ایران اسلامی خواهد درخشید و این واژه هایی همچون شهادت، شهید، خانواده شهدا و پاسدار، جانباز، بسیج و دفاع مقدس است

وی در ادامه گفت: در ارزش و جایگاه این واژه ها همین بس که خداوند در مقام بیان فلسفه جهاد و برکات آن می فرماید و اگر خدا بعضى از مردم را با بعض دیگر دفع نمیکرد صومعه ‏ها و کلیساها و کنیسه ‏ها و مساجدى که نام خدا در آنها بسیار برده مى ‏شود سخت ویران مى ‏شد و قطعا خدا به کسى که [دین] او را یارى مى ‏کند یارى مى‏ دهد.

نامزدهای انتخاباتی برای پیشرفت کشور و باز کردن گره ها، نگاهشان به خارج از مـرزها نباشد

حجت الاسلام شکوری با اشاره به بیانات رهبر بزرگوار انقلاب در روز مبعث در اجتماع مسئولان و قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری موضوعات مهمی را در این اجتماع باشکوه مطرح فرمودند از قبیل اینکه ملت ایران با حضور در انتخابات پیش رو دشمنان اسلام و ایران را مأیوس خواهند کرد .

وی افزود: بعد از تشکیل جمهوری اسلامی که رشحه ای از حکومت نبوی در آن جلوه کرد دشمنان جوامع بشری مبارزه با این منشأ حرکت عظیم را که اسلام است در دستور کار جدی قرار دادند و آن بزرگوار خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرمودند نامزدهای محترم به مردم قول دهند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره ها، نگاهشان به خارج از مـرزها نخواهد بود.

این مقام مسوول با اشاره به غارت گری های استکبار جهانی گفت: غارتگران دستشان در جیب برخی کشورهای منطقه است و برای ادامه این کار، سعی می کنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آنها جلوه دهند.