82537795-71628155رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با اشاره به مشارکت ۶۸٫۲ درصدی واجدان شرایط این استان در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراها، گفت: شمارش آرا ریاست جمهوری بلافاصله پس از اتمام زمان رای گیری در این استان آغاز شده است و در زمان حاضر در مراحل پایانی قرار دارد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ علیرضا رادفر در گفت و گوی خبری با تاکید بر اینکه نتیجه شمارش آرا جهت تجمیع به وزارت کشور اعلام می شود، افزود: بر اساس قانون شمارش آرای ریاست جمهوری در اولویت قرار دارد و در شهرستان هایی که شمارش آرا ریاست جمهوری به اتمام رسیده، شمارش آرای شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه روند ارائه نتایج اولیه شمارش آرا در انتخابات به شوراهای اسلامی شهر و روستا به طول می انجامد، اضافه کرد: حماسه حضور ملت ایران در تاریخ این سرزمین به ثبت می رسد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز گذشته /جمعه/ ۲۹ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی برگزار شد.

سید مصطفی آقا میرسلیم فرزند سیدجلال، حسن روحانی فرزند اسدالله، سید ابراهیم رئیسی الساداتی فرزند سعید و سید مصطفی هاشمی طبا فرزند سید ابوالقاسم در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری رقابت کردند.

به گزارش ایرنا، همچنین در آذربایجان غربی ۱۴ هزار و ۳۲۳ نفر برای رقابت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و شهر و روستا ثبت نام کرده بودند که از این تعداد، در انتخابات  ۱۳ هزار و ۱۸۰ نامزد در شهرها و روستاهای استان به رقابت پرداختند و در مجموع ۲ هزار و ۱۸۰ نفر برای تصدی پست شوراهای اسلامی شهر و ۱۱ هزار نامزد برای پست شوراهای اسلامی در روستاها رقابت کردند و از این تعداد هفت هزار و ۶۶ نفر به‌ عنوان عضو شوراهای شهر و روستا در آذربایجان غربی انتخاب می شوند.

۵۵ هزار نفر در امر برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان غربی مشارکت کردند.

برای برگزاری این ۲ انتخابات، ۲ هزار و ۶۱۶ صندوق رای به صورت ثابت و سیار برای اخذ آرای مردم پیش بینی شده بود.

جمعیت استان بر اساس آخرین آمار سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر و تعداد واجدان شرایط رای دادن در آذربایجان غربی نیز دو میلیون و ۳۴۲ هزار نفر اعلام شده است.