مخابرات-210x180مدیر شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی گفت : در سالجاری ۳ پروژه بزرگ مخابراتی با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان اجرا می شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ بهمن اسمعیل زاده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت بزرگداشت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی برگزار شد با تشریح فعالیت ها وعملکرد شرکت مخابرات استان در حوزه های مختلف اظهار داشت:  در سال ۹۵ مخابرات استان ۴۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۳ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرشرکت مخابرات منطقه ای آذربایجان غربی تصریح کرد: در سال جاری نیز طبق برآوردها بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری خواهد شد .

اسمعیل زاده با بیان اینکه با برنامه های پیش بینی شده سال ۹۶ ؛ سال بسیار پرباری در عرصه خدمات مخابرات روستایی خواهد بود؛ فزود: راه اندازی سافت سوئیچ، شبکه جی اس ام و واگذاری فیبرنوری از تیر ماه امسال و برنامه جامع ای برای دسترسی روستاییان به اینترنت در سالجاری اجرا می شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال گذشته با توجه به سیاست های۵ ساله شرکت مخابرات فعالیت های گسترده ای در حوزه پهنای باند صورت گرفته است؛ گفت: در حال حاضر نیز در خصوص واگذاری پهنای باند هیچ مشکلی نداریم و شرکت مخابرات استان می تواند هر مقدار پهنای باندی را واگذار نماید .

مدیرشرکت مخابرات منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۴ برابر افزایش مصرف پهنای باند نسبت به سال۹۵ در استان داریم.

اختلال ایجاد شده در اینترنت آذربایجان غربی به دلیل بهینه سازی در شبکه بود

مدیر شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اختلال ایجاد شده در اینترنت استان در ابتدای سال  افزود: از بروز اختلالات در ابتدای سال به دلیل یک سری بهینه سازی ها در شبکه بود عذرخواهی می کنیم.

۸۵ درصد مردم استان از اینترنت استفاده می کنند 

مدیر شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی افزود:  امروز در ۴۲ شهرستان در سراسر استان سرویس اینترنت پرسرعت قابل ارایه است.

اسمعیل زاده  از پوشش اینترنت پرسرعت در تمام شهرستان های استان خبر داد و گفت:  در پی تلاش های شبانه روزی همکاران مخابرات در استان در سه ماهه پایانی سال ۹۵ این مهم محقق شد و امروز تمام شهرستان ها دارای خدمات اینترنت پرسرعت ۳Gو ۴Gهستند.

وی اظهار داشت: افزود: در ۱۰۸ روستا نیز با تکنولوژی wifi دسترسی به اینترنت را فراهم شده  و ۱۰۰ روستای دیگر نیز مجهز به سیستم ADSL می باشند.

اسمعیل زاده گفت: هم اکنون ۱۱ هزار کیلومتر فیبرنوری در استان کشیده شده و بیش از یک هزار و ۸۰۰ روستا به شبکه ۳G و ۴Gوصل شده است.

به گفته مدیرشرکت مخابرات منطقه ای آذربایجان غربی هم اکنون ۸۵ درصد مردم استان از اینترنت استفاده می کنند.

اسمعیل زاده به اهمیت خلاقیت و نوآوری در سیستم ها (R&D)از یک سو و نتیجه گرایی فعالیت ها و ارائه سرویس از سوی دیگر به عنوان رسالت های اصلی مخابرات ایران اشاره کرد و عنوان داشت؛ تا ۲۷ اردیبهشت ۹۶ در حوزه ارتباطات و توسعه شبکه ۷۲۰ کیلومتر افزایش توسعه نسبت به مدت مشابه سال گذشته اتفاق افتاده است.

وی در رابطه با ارایه خدمات روستایی نیز گفت؛ با توجه به اینکه خواسته اصلی مردم در روستاها اینترنت پرسرعت است، علی رغم اینکه این حوزه جزئ وظایف و تعهدات سایر اپراطورهاست، اما در پی انتظار مردم از مخابرات اما تا امروز در ۲۰۸ روستا در سراسر استان، نسبت به تامین اینترنت پرسرعت اقدام شده است.

مدیر شرکت مخابرات منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری الکترونیکی انتخابات در ۷ شهر استان نیز یادآور شد: خوشبختانه شرکت مخابرات استان جز استان هایی بود که صد درصد به تعهداتی که داده بود انجام داد.