IMG_3863رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: سهم استان آذربایجان غربی از ایجاد اشتغال دولتی ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر است و اصناف بیشترین سهم را در تحقق این رقم دارند بطوریکه ۲ هزار نفر تعداد برنامه ریزی شده در این حوزه است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از روابط عمومی صنعت و معدن و تجارت آذربایجان غربی؛ جعفر صادق اسکندری در مراسم بزرگداشت روز ملی اصناف که در محل تالار نوری برگزار شد، اظهار کرد: اشتغال زایی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید در سال ۹۶ بوده و قرار است برای یک میلیون نفر امسال شغل ایجاد شود و در حوزه صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شغل برای ۴۵۰ هزار نفر برنامه ریزی شده است.

وی با بیان نقش اصناف در حوزه اقتقاد افزود: : نقش اصناف و فعالیت های صنفی در اقتصاد، فرهنگ و امور اجتماعی به خوبی ملموس است و در راستای اشتغال زایی نیز بیش از پیش مؤثر هستند که از بروز مشکلات اجتماعی در جامعه جلوگیری می‌کنند.

وی افزود: تأثیر گذاری فعالیت‌های صنفی در ارزش افزوده در اقتصاد بالغ بر ۲۰ درصد است و رقمی فراتر از تصور در حوزه پول، معدن، تجارت و کشاورزی است و به تنظیم بازار نیز کمک می‌کنند

اسکندری با اشاره به اینکه  اصناف با بخش تولید، خدمات و سایر بخش‌های مربوطه یک زنجیره اقتصادی تشکیل داده‌انداگفت: در آذربایجان غربی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در حوزه تولیدی، توزیعی، خدماتی و فنی اصناف مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: به ازای هر ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان تسهیلات در حوزه صنعت یک شغل پایدار ایجاد می‌شود و در سایر بخش‌ها این رقم متفاوت است و توجه بیشتر به اصناف می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار نقش به سزایی داشته باشد.