882ab240_7141_48fd_8e4c_1827457d570bرئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: از میان ۲ هزار و ۸۰۰ رشته حذف شده دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۸۶ رشته از دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی از سوی وزارت علوم حذف شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ عزیز جوان پوردر نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سالن همایش شهید حمید باکری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه نخست حضوری در جهان است که ۴۳ درصد از سهم آموزش دانشگاهی کشور را بر عهده دارد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور بیش از ۷۰ هزار نفر هیئت علمی تمام وقت دارد و برای تعداد ۳۰۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است و در سطح کشور بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دانشجو در حال تحصیل هستند و بیش از ۶ میلیون نفر نیز تاکنون فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بخشی کاملاً غیردولتی است و از بودجه دولتی هیچ سهمی ندارد و تمام هزینه‌ها توسط مردم تأمین می‌شود و تا سال ۹۵ بیش از ۱۱۲ هزار دانشجوی استان آذربایجان غربی فارغ‌التحصیل شده‌اند و تعداد ۷۵۰ نفر کارمند در دانشگاه‌های آزاد استان مشغول به کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: در تولید علم در جهان رتبه شانزدهم را در اختیار داریم و مطمئناً دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی را در این میان ایفا می‌کند و در همین راستا تمامی ابنیه و ساختمان‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت آموزش و پرورش کشور دارد.

جوان پور بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نمادی از اقتصاد مقاومتی است چرا که تأمین هزینه‌ها از سوی مردم صورت می‌گیرد و یک ریال دریافتی از دولت نداریم و مستقل پیش می‌رویم.

وی تاکید کرد: مشکل بزرگ اخیر ما با وزارت کشور در مورد تحصیلات تکمیلی و حذف ۲ هزار و ۸۰۰ رشته از رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی است و سهم استان آذربایجان غربی در این میان تعداد ۸۶ رشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: این اقدام بدون برنامه ریزی و به صورت یک طرفه انجام شده است که سبب مسئولان کشوری دانشگاه آزاد اسلامی شده است و در رابطه با این موضوع اعتراض شده است که متأسفانه تاکنون پاسخی نگرفته‌ایم.