مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: همزمان با هفته دولت طرح های آبرسانی در ۴۷روستای استان اجرا می شود که با بهره برداری از این طرح ها شاخص بهره مندی استان از ۷۲٫۴ درصد به ۷۳٫۶ درصد خواهد رسید

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، محمدی اقدم در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات اجرایی در دولت یازدهم گفت: در این سال ها عملیات آبرسانی در ۴۵۵ روستای استان با جمعیت حدود۲۲۷ هزار نفر با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان صورت گرفته است که ۲۵۹ روستا با ۱۲۱ هزار نفر جمعیت پایدار مانده اند.

وی با بیان اینکه ۱۴٫۱۳ درصد شاخص بهره مندی در چهار سال گذشته ارتقا پیدا کرده است، اظهار داشت: در حال حاضرشاخص بهره مندی استان  ۷۲٫۴درصداست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی بابیان اینکه در کل استان ۱۱۴ روستای غیربرخوردار وجود دارد، افزود: در ۳۳ روستا آبرسانی باتانکر انجام می گیرد

وی از اجرای پروژه های آبرسانی در ۳۳۸ روستای استان با جمعیت ۱۵۲ هزار نفر در سال جاری خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح ها  ۱۵۱ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اتمام این پروژه ها شاخص بهره مندی استان پنج درصد ارتقا می یابد.

محمدی اقدم انجام مطالعات در شهرستان های استان از جمله بوکان ۱۵۳ روستای بوکان، ۱۱۸ روستای شهرستان مهاباد، ۱۰۵ روستاهای شوط، چایپاره و پلدشت با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده را از دیگر اقدامات در حال انجام شرکت آب و فاضلاب روستایی استان عنوان کرد.

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه های آماده افتتاح در هفته دولت امسال اظهار داشت: در هفته دولت امسال ۴۷ روستا بالغ بر هفت هزار و ۸۹۱ خانوار با جمعیت ۲۵ هزار و ۹۲۵ نفر از آب اشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها، شاخص بهره مندی استان از ۷۲٫۴ درصد به ۷۳٫۶ درصد خواهد رسید.

محمدی اقدم در خصوص آخرین وضعیت روستاهای حاشیه دریاچه ارومیه نیز گفت: تا پایان سال ۹۵ مشکل لب شوری حدود ۱۹۹ روستای ارومیه رفع شده و اقدامات اجرایی برای حل مابقی روستاها که ۳۵ روستاست در حال اجراست.

وی کل هدررفت آب در استان را ۲۸٫۲۱ درصد اعلام کرد و افزود: این میزان در کشور ۳۰٫۷۲ درصد است.