پیشگیری از اعتیادتلاش تک تک آحاد جامعه را می طلبد

lsdkjvsvm.12156-640x445فرماندار شاهین دژ در کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت : پیشگیری از اعتیاد را وظیفه تک تک آحاد جامعه عنوان نمود و بر تلاش همگانی در این راستا تاکید کرد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شاهین دژ ، حسین عباسی در کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر که در مسجد جامع شهر محمود آباد شاهین دژ برگزار شد ضمن تقدیر از دست اندرکاران این کارگاه آموزشی ، بحث پیشگیری اجتماعی را مهم تلقی کرد و افزود : برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی همه باید تلاش کنند وبا مشورت و ارائه راهکارهای مناسب گام هایی بلند در جهت جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر برداریم.

رئیس شورای هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر شاهین دژ ،حرکت و اقدامات مسئولین در راستای پیشگیری از اعتیاد را مستلزم همیاری آحاد جامعه دانست و ابراز داشت : تک تک افراد جامعه ما در قبال این بلای خانمان سوز مسئول هستند بنحوی که اگر فردی را که در دام اعتیاد افتاده را بشناسیم و در جهت هدایت وی اقدامی نکنیم چه بسا همین فرد به آسیبی در جامعه تبدیل شده و گریبانگیر همه جامعه شود.

فرماندار شاهین دژ با اشاره به حادثه تلخ و ناگوار مرگ بنیتای ۸ ماهه  که چند روز پیش در تهران رخ داد و این طفل معصوم جان خود را بخاطر همین آسیب های اجتماعی از دست داد و در دام معتادانی افتاد که برای تهیه مواد مخدر دست به سرقت اتومبیل زدند تصریح کرد : این جنایت  شاید هیچگاه متصور نمیشد اما فرد معتاد آسیبی جدی برای تمام جامعه است و از این رو باید در بحث آگاهسازی به جدیت اقدام های سریع صورت پذیرد.

وی مهربانی با فرزندان و عدم تحقیر شخصیتی آنان در جامعه را امری مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت : خانواده ها مهمترین نقش را در تربیت افراد جامعه ایفا میکنند و بایست با فرزندان خود به گونه ای رفتار کنند که تنها مامن امن را درون خانواده بیابند نه اینکه به گونه ای با آنان رفتار شود که برای جبران عقده به اعتیاد روی آورند بر این اساس همه موظف هستیم تا به تبعات این بلای خانمان سوز توجه بیشتری داشته باشیم.

فرماندار شاهین دژ در پایان جنایات اخیر را زنگ هشداری برای مسئولین و مردم دانست و نگاه جدی به مسئله مقابله با اعتیاد را جزء ضروریات جامعه دانست.

نظرات

پاسخی بگذارید