139506271544556748684804رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال بودجه اختصاصی در سال جاری برای احیای دریاچه ارومیه به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده که در آینده نزدیک در اختیار نهادهای فعال قرار می گیرد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ ناصر حضرتی در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه این میزان اعتبار، ویژه دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی است، افزود: با تخصیص این اعتبار ۱۶ طرح اجرا می شود یا ادامه می یابد.
وی اضافه کرد: آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، هواشناسی و آب و فاضلاب شهری از جمله دستگاه هایی است که این اعتبار را برای اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه دریافت می کنند.
وی اظهار کرد: عملیات احداث سد چپرآباد اشنویه، طرح های تعادل بخشی منابع آبی، طرح های آبیاری و زهکشی زرینه رود، تهیه نقشه کاداستر اراضی کشاورزی، لایروبی رودخانه ها، عملیات احداث تصفیه خانه فاضلاب گلمان و سامانه های فاضلاب شهرستان های ارومیه، نقده، سلماس و میاندوآب طرح هایی است که در سال جاری از محل اعتبارات اختصاصی ستاد احیای دریاچه ارومیه اعتبار دریافت می کنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: علاوه بر آن، طرح های پایش مربوط به بارش و تغییرات اقلیمی در حوضه دریاچه ارومیه نیز اعتبار ویژه ای را به خود اختصاص داده است که این اعتبار در اختیار سازمان هواشناسی قرار می گیرد.

حضرتی همچنین با ارائه گزارشی از روند توزیع اعتبارات افزود: در این جلسه سهم ۲۷ صدم درصدی بخش ورزش از مالیات بر ارزش افزوده استان که حدود ۳۰۶ میلیارد ریال بود، توزیع شد که از این میزان ۲۳۰ میلیارد ریال به اداره کل ورزش و جوانان و ۳۶ میلیارد ریال نیز به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اختصاص یافت.

وی از تصویب اختصاص اسناد خزانه اسلامی هزار و ۲۲۰ میلیارد ریالی برای تسویه بدهی دولت به پیمانکاران در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: این اسناد به طرح هایی تعلق می یابد که کار شده و در سامانه وزارت اقتصاد و دارایی به عنوان بدهی دولت به پیمانکار ثبت شده است.

حضرتی اظهار کرد: در سال گذشته نیز یک هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی برای تسویه بخشی از بدهی های دولت به پیمانکاران و بدهی دستگاه های اجرایی به شهرداری ها تصویب شده بود که ۱۰۰ درصد تحقق یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی با اشاره به اختصاص اعتبار یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات توازن منطقه ای به طرح های اجرایی ملی و “ملی استانی شده” در استان، بیان کرد: سامانه فاضلاب و ندامتگاه سلماس، آبرسانی به تازه شهر، توسعه آبرسانی در ارومیه، تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه، فاضلاب ارومیه، پارک علم و فناوری ارومیه، جاده نازلو – سرو، بهسازی راه مهاباد – سردشت، فاضلاب بوکان، فاضلاب و دانشکده فنی مهندسی خوی از جمله طرح هایی به شمار می رود که این اعتبار برای اجرای آنها اختصاص می یابد.

حضرتی گفت: در قالب این اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال برای جاده میاندوآب – شاهین دژ – تکاب، ۶۰ میلیارد ریال برای گازرسانی روستایی، ۱۷۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح های دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اختصاص یافت.