مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: در هفته دولت ۷۰ طرح عمرانی آموزشی به بهره برداری رسید.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ احمد رحمانی در بازدید از طرح های عمرانی آموزشی شهرستان بوکان افزود: این طرح های در قالب ۶۷ مدرسه با ۳۶۰ کلاس درس  و سه سالن ورزشی در سطح استان تحویل آموزش و پرورش داده شده است.

وی با تشریح وضعیت پروژه های در دست احداث آموزشی شهرستان بوکان اظهار کرد: با توجه به نیاز شدید شهرستان به فضای آموزشی در جهت کاهش تراکم دانش آموزی در اعتبارات لازم برای اتمام سریع پروژه های آموزشی شهرستان بوکان در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان بوکان ۴۰ هزار دانش‌آموز وجود دارد که برای هر دانش‌آموز در حال حاضر یک متر مربع سرانه آموزشی وجود دارد و هنوز نیازمند ۴۰ هزار متر مربع دیگر برای رسیدن به استاندارد کشوری هستیم.

رحمانی گفت: ۳۶۶ کلاس درس برای خروج از دو شیفت بودن مدارس در بوکان لازم است البته جدای از این که ۸۲ کلاس دیگر کاربردی هم لازم است یعنی در مجموع ۴۴۸ کلاس لازم است تا به استاندارد کشوری برسد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی اظهار داشت: در شهرستان بوکان تعداد ۸ مدرسه دولتی با ۶۸ کلاس درس و ۱۵ طرح خیرین با ۵۵ کلاس درس در حال اجراست و ۲۸ مدرسه با ۱۰۱ کلاس درسی هم در روز نخست مهرماه آغاز می‌شود.