IMG_0161-وزیر ورزش و جوانان در ارومیه-6556002به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ وزیر ورزش و جوانان در پنجمین جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که در محل استانداری در بیان برنامه های حمایتی دولت از ورزش و جوانان گفت : پرداخت ۹هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج از ابتدای سال تاکنون، ایجاد ۲هزار سازمان مردم نهاد، ایجاد ۴۸ خانه جوان و افزایش بودجه ورزشی کشور به ۴۰۰ میلیارد تومان از جمله مهمترین اقدامات دولت تاکنون در بخش های جوانان و ورزش است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برنامه ۵ ساله ششم توسعه گفت  دولت بر اساس برنامه ۵ ساله ششم توسعه برای رسیدن به رشد ۸ تا ۱۱ درصدی اقتصادی و ایجاد اشتغال ۹۰۰ هزار نفری به ۷۷۵ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است که از این میزان ۴۵۰ میلیارد تومان را میتواند تامین کند

او گفت برای بقیه تامین اعتبارو ایجاد اشتغال نیاز به  جذب سرمایه گزاران داخلی و خارجی است.

 وی با تاکید بر تکمیل طرح های نیمه کاره ورزشی در دولت دوازدهم گفت: امسال ۷۰۰ طرح نیمه تمام ورزشی در سطح کشور به بهره برداری می رسد.

 مسعود سلطانی فر  افزود: در حال حاضر چهار هزار طرح عمرانی نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که تکمیل آنها با اولویت بندی و همراهی مدیران استانی به سرعت در دستور کار قرار می گیرد.

وی توجه ویژه دولت دوازدهم به جوانان را نیز یادآور شد و اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت و حل مشکلات جوانان در دستور کار جدی وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

وی هدف از سفر به ارومیه را بررسی وضعیت و ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه ورزش عنوان کرد و ادامه داد: این استان توانمندی های ارزنده ورزشی به ویژه در حوزه های قهرمانی دارد که می توان آنها را شکوفا کرد.

به گفته سلطانی فر علاوه بر رشته هایی نظیر والیبال، ورزش های پایه به ویژه در مناطق مرزی این استان پیشرفت خوبی داشته است و زمینه لازم برای شکوفایی این ورزش ها باید فراهم شود.