photo_2017-10-05_14-19-55فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف ۱۱ تن و ۲۶۵ هزار کیلوگرم انواع مخدر در استان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛  سردار اصلانی  در نشست خبری که به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی  برگزار شد، ضمن تشریح عملکرد پلیس در آذربایجان غربی اظهار داشت: به رغم تهدیدات مختلف در دهه نخست محرم با همت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی وهمکاری مردم کوچکترین اتفاقی که بتواند امنیت کشور و آذربایجان غربی را خدشه‌دار کند.

وی افزود: در شش ماهه نخست امسال ۳۴۵ هزار تماس حضوری و تلفنی با نیروی انتظامی در آذربایجان غربی به ثبت رسید که ۴۲ درصد از آن عملیاتی شده است.

سردار اصلانی تصادفات، نزاع و درگیری جزو دو موضوعی اصلی تماسها و مراجعات به پلیس در استان عنوان کرد و افزود: مواد مخدر، سرقت، مسائل اخلاقی و اماکن عمومی و اختلافات خانوادگی از دیگر موضوعات تماسی مردم در استان است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کاهش دو درصدی سرقتها در سالجاری خبر داد و گفت: ۸۲ درصد از سرقتهای رخ داده کشف شده است.

اصلانی با اشاره به اجرای ۲۷ طرح عملیاتی در ارتباط با مبارزه با کالاهای قاچاق اظهار داشت:در این راستا ۶۰۶ خودرو  توقیف یک هزار و ۲۵۰ نفر نیز دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان افزود: ارزش ریالی کالای مکشوفه از این قاچاقچیان ۷۵۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۶۷۸ هزار ریال است.

وی از کشف ۷۸ درصدی انواع مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ۱۱ هزار معتاد نیز  جمع‌آوری‌شده است.

وی تصریح کرد: در همین مدت ۴۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در آذربایجان غربی متلاشی شده و ۲۰۰ دستگاه خودرو نیز توقیف شده‌اند.

افتتاح مرکز هشدار الکترونیک پلیس در ارومیه

وی در ادامه با اشاره به اجرای ۱۸۰ عنوان برنامه همزمان با هفته ناجا گفت: برنامه‌های امسال هفته ناجا با شعار پلیس برای امنیت، امنیت برای همه از ۱۴ تا ۲۰ مهر در آذربایجان غربی به مورد اجرا در می‌آید .

وی از افتتاح اولین ایستگاه انتظامی سیار در استان خبر داد و اظهارداشت: این ایستگاه همزمان با بزرگداشت هفته ناجا در کلانتری ۱۷ بعنوان کلانتری نمونه استان، افتتاح خواهد شد.

سرداراصلانی افتتاح مرکز هشدار الکترونیک در استان، تجمیع مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ در سطح استان بصورت مرکزی جهت تسهیل در برقراری تماس مردم با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰در هر نقطه از استان را از دیگر برنامه های بزرگداشت هفته ناجا در استان اعلام کرد.