photo_2017-02-12_22-10-02مدیرکل سازمان استاندارد آذربایجان غربی گفت: اجناس داخلی اگر بخواهند در بازارهای جهانی حضور پیدا کنند، باید استانداردهای به روز دنیا را رعایت کنند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ منصور جلایر در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی استاندارد در محل این سازمان در ارومیه برگزار شد، با اشاره به سطح تکنولوژی در کشور و استان اظهار داشت: اجناس داخلی اگر بخواهند در بازارهای جهانی حضور پیدا کنند، باید استانداردهای به روز دنیا را رعایت کنند.

وی افزود: برای موفق شدن در اقتصاد غیرنفتی و جایگزین کردن درآمد نفت با درآمد فروش کالاها در جهان، باید استاندارد کالاهای داخلی با کالاهای خارجی در یک حد قرار بگیرند.

مدیرکل سازمان استاندارد آذربایجان غربی گفت: استانداردهایی که در کشور به‌کار گرفته می‌شود، همان استانداردی است که در کشورهای اروپایی از آن استفاده می‌کنند و در این راستا کالایی که تولید می‌شود با این استاندارد سنجش شده و در معرض خریدار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: رعایت استانداردها سبب پیشرفت کشور  می شود و پایبند نبودن به استانداردها سبب آسیب به جامعه می‌شود.

جلایر در ارتباط با رتبه جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی استاندارد گفت: جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۶۳ کشور حاضر در این سازمان، رتبه ۲۳ را به خود اختصاص داده که امید می‌رود با تدابیر جدیدی که اتخاذ شده شاهد رشد سازمان در این مقوله باشیم.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی بیان کرد: “استانداردها شهرها را هوشمندتر می‌کنند” به‌عنوان شعار امسال سال سازمان استاندارد جهانی است که توسط یک هنرمند ایرانی انتخاب شد.

وی افزود: در راستای این شعار کارهای زیرساختی و پروژه‌هایی که در شهرها کار می‌شوند باید به نحوی باشند که این شعار در کشور تحقق یابد.