139502051444276807570804مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان‌غربی گفت: سه نخبه مهارتی این استان به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۷ ابوظبی اعزام می‌شوند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ محسن مددی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال هشت نخبه مهارتی از آذربایجان‌غربی به هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت راه یافتند. از این تعداد ۳ نفر رتبه اول تا سوم این دوره از مسابقات را به‌دست آوردند و به مسابقات ملی مهارت ۲۰۱۷ ابوظبی راه یافتند.

مددی افزود: داوود دودکانلوی میلان در رشته کاشیکاری، امین هاشمی اخگر در رشته جواهر سازی و محمد امین حمیدی در رشته فناوری اتومبیل با کسب امتیازات برتر توانستند به مرحله دوم مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۷ ابوظبی راه یابند و پس از طی آموزش‌های لازم از ۱۹ لغایت ۲۸ مهر ماه در عرصه بین المللی به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی تصریح کرد: کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها، ترویج و ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی، شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی و حرفه ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب جهت تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای بین جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است.

وی گفت: در این دوره از مسابقات قاسم حمزه‌نژاد و نظام دودکانلوی میلان به‌عنوان کارشناسان تیم، یوسف شیخبگلو به‌عنوان مترجم و محسن مددی به‌عنوان ناظر مسابقات از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی حضور خواهند داشت.