images (1)مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: نیروهای بنیاد مسکن استان برای امر بازسازی ۲۰۰۰واحد مسکن روستایی در شهرستان دالاهو اعزام می‌شوند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه ؛عباس جعفریبا اشاره به نحوه بازسازی خانه‌های روستایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اظهار داشت:  بنیاد مسکن  آذربایجان غربی متعهد شده است تا حدود ۲۰۰۰ واحد مسکن روستایی را در شهرستان دالاهو بازسازی کند.

جعفری گفت: برای سرعت بخشیدن به روند بازسازی مناطق زلزله دیده علاوه بر ماشین‌آلات سبک و سنگین اعم از کمپرسی، لودر، بولدوزر، نیروهای بنیاد مسکن نیز به‌منظور آواربرداری و بازسازی برای مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

وی بیان کرد: دیروز ۵۱ دستگاه اعم از کامیون و تریلی از ارومیه و از شهرهای شمال و جنوب استان به‌منظور کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه اعزام شدند که وسایلی ضروری اعم از چادر، پتو، عروسک، مواد غذایی را نیز برای مردم این استان به همراه بردند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مواد غذایی و آب‌معدنی به حد کافی جمع‌آوری‌شده از مردم تقاضا می‌شود اقلام کمکی خود را در قالب پتو، نایلون و وسایل گرمایشی به چادرهای هلال‌احمر در سطح استان اهدا کنند.

وی تصریح کرد: بنا به نیاز زلزله‌زدگان نیروهای فنی از شرکت برق، شرکت مخابرات و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به‌منظور رسیدگی در امر تعمیر، نگهداری و بازسازی زیرساخت‌ها برای مناطق زلزله‌زده ارسال‌شده‌اند.