n82713010-71958297مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با بیان اینکه نرخ کرایه ناوگان عمومی آذربایجان غربی برای حمل و نقل زائران کربلا تا مرز عراق افزایش نمی یابد، گفت: کرایه حمل و نقل زائرین تا مرز عراق مانند سال گذشته است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از ایرنا عبدالحسین علی اکبری  افزود: بخش مسافربری این استان آمادگی کامل برای ارائه خدمات به زائران کربلا را دارد و زائران در مقایسه با نرخ سال گذشته هزینه اضافی نمی پردازند.

وی اظهار کرد: ۷۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل‌ و نقل جاده‌ای استان آماده ارئه خدمات به زائران اربعین حسینی است و در صورت نیاز برای ارائه خدمات به زائران استان های دیگر کشور نیز آمادگی وجود دارد.

وی اضافه کرد: نرخ مصوب برای جابجایی هر مسافر تا مرز عراق ۱۱۰ هزار تومان بوده که با توجه به نبود مسافر در مرحله بازگشت تعیین شده و هیچ افزایش قیمتی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی جزو پنج استان نخست کشور در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی است.

به گزارش ایرنا ۱۸ آبان سال جاری مصادف با روز اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.

پیاده ‌روی اربعین، حرکت شمار زیادی از عاشقان حسین به سمت شهر کربلا به منظور جمع شدن همهٔ آنان در چهلمین روز پس از سالگرد شهادت حسین بن علی (ع)، سومین امام شیعیان در واقعهٔ عاشورا در سال ۶۸۰ میلادی است.

پیاده روی اربعین که همه ساله با حضور میلیونی شیعیان از سراسر دنیا برگزار می شود، بهترین و مؤثرترین عامل برای معرفی اسلام در جهان و نمایانگر وحدت و عظمت جامعه اسلامی است.