2297339طرح زمستانی ترافیکی، امدادی وخدمات رسانی آذربایجان غربی با محوریت نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای اجرایی استان  آغاز شد.

سردار ناصر اصلانی در آغازطرح رزمایش زمستانه که با حضور مدیران ومسئولان دستگاه های مرتبط با حوزه ترافیک  برگزار شد،گفت: حوزه ترافیک حوزه بسیار با اهمیتی است و سازمان های دخیل در  طرح  رزمایش زمستانه می بایست با هم اندیشی و همکاری و افزایش تعاملات به کاهش وقوع تصادفات کمک کنند.

وی هدف از این طرح را استفاده حداکثری از امکانات سازمان های مرتبط،ایجاد مدیریت یکپارچه و آمادگی دستگاه های اجرایی و خدماتی عنوان کرد.

سردار اصلانی با اشاره به رفع تمامی موانع وخلاء های طرح زمستانی سال گذشته اظهار داشت:پلیس به شدت با اعمال و تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد.

وی ضمن اعلام اینکه بیش از ۱ هزار و۳۰۰ نفر از کارکنان پلیس راه و راهور در طرح زمستانه امسال حضور خواهند داشت،گفت:در این طرح بیش از۸هزار و۶۰۰ نفر نیرو از سایر ادارات و سازمان های مرتبط با موضوع از جمله اورژانس،حمل ونقل جاده ای و…حضور فعال داشته و ۱۲ هزار کیلومتر از جاده های استان را در راستای تامین امنیت،آرامش و آسایش شهروندان تحت پوشش قرار خواهند داد.

سردار ناصر اصلانی افزود: این طرح تا پایان اسفند ۹۶ با ارائه خدمات متععدد به مسافران زمستانی و کنترل دقیق جاده ها با کمک دوربینهای راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز با همکاری دستگاههای عضو قابل تمدید است.

سردار اصلانی گفت:در ۸ ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد کاهش تصادفات فوتی داشتیم که امیدواریم با همکاری مردم ودستگاه های متولی همچنان شاهد این روند باشیم.

علی اکبری ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در این مراسم از آغاز طرح زمستانی راهداری استان از ۱۵ آذرماه خبر داد و گفت در این طرح ۸۰۰ نیروی راهداری با ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک در ۶۸ راهدارخانه استان تا ۱۵ فروردین ۹۷ خدمت رسانی می کنند.