139511130550417239864174مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امسال همایش ملی تعایش اقوام به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر کریمی صبح امروز در نشست خبری همایش ملی تعایش اقوام که در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد اظهار داشت: آذربایجان غربی به لحاظ تنوع عمزیستی اقوام و پیروان ادیان آسمانی به بسیاری از دیگر استان‌ها تفاوت‌های بارزی دارد.

وی بیان کرد: استان آذربایجان غربی از لحاظ اقلیمی با سه کشور مختلف هم مرز است که همین هم‌جواری سبب نزدیکی و همزیستی پیروان ادیان اسمانی با مذاهب و قومیت‌های گوناگون است.

کریمی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان به دنبال این بودند که میان ادیان آسمانی و معتقدین به مذاهب اسلامی تفرقه بیندازند و در این میان کشور انگلیس ۳۰۰ سال هست در همین راستا تلاش کرده است اما تاکنون ناکام مانده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز تلاش دشمنان برای تفرقه‌اندازی بین ادیان و اقوام به‌صورت مضاعفی افزایش یافته است.

وی با اشاره به زمان قبلی برگزاری این همایش که قرار بود در هفته وحدت برگزار شود اظهار داشت: به دلیل ناهماهنگی در فراهم‌سازی امکان حضور  وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارومیه نتوانستیم آن زمان این همایش را برگزار کنیم.

کریمی گفت: هدف از برگزاری این مراسم همگرایی ملی و نشان دادن زندگی برادرانه شهروندان با قومیت‌ها و ادیان مختلف در کنار یکدیگر در ایران اسلامی و استان آذربایجان غربی است که روز ۲۷ آذرماه به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود.