7398836_931به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ ؛ مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور ایثارگران در جلسه کارگروه اشتغال ایثارگران مهاباد با اشاره به ضرورت توانمندسازی ایثارگران، گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با فنی و حرفه ای این استان ایثارگران جویای کار بر اساس نیاز واحدهای تولیدی به صورت رایگان آموزش می بینند تا زمینه اشتغال آنان فراهم شود.

علی پیام افزود: کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  برای ایثارگران تشکیل شده تا زمینه اشتغال و سرمایه گذاری این قشر فراهم شود.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد امسال این اداره در خصوصاشتغال ایثارگران، گفت: امسال سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قالب ۱۵ طرح خود اشتغالی و ۹ طرح مشاغل خانگی به ایثارگران اعطا شده است.

ناصر روشنفکر اضافه کرد: در این مدت سه نفر در آموزش و پرورش، یک نفر در تامین اجتماعی، یک نفر در اداره استاندارد و یک نفر نیز در بخش خصوصی مشغول بکار شدند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۲۰ نفر  از خانواده های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران در طرح ملی کارورزی مهاباد ثبت شدند.

روشنفکر همچنین در خصوص بیمه ایثارگران نیز گفت: در این مدت ۱۲ نفر در بخش بیمه خویش فرما زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

وی گفت: ۳۵ پروانه کسب و یک پروانه بهره برداری در ۹ ماهه امسال برای خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۳۱۹ نفر از خانواده ایثارگران در سطح شهرستان بیکار هستند، گفت: ۱۴۸ نفر از آنان دارای فوق دیپلم، لیسانس و تحصیلات بالاتر هستند.

فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه ویژه ایثارگران در جامعه، تاکید کرد: امنیت و آرامش کشور مرهون کسانی است که از جان خود گذشته و امروز خدمت به خانواده آنان موجب رضای خداوند است.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و ۷۶۴ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.