برای حل مشکلات اشتغال باید امورات پرداخت تسهیلات بانکی و رفع موانع تولید تسریع شود.

IMG_0062معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بر تسریع در روند پرداخت  تسهیلات بانکی و رفع موانع تولید تاکید کرد

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ نادر صفرزاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان گفت: کل منابع بانک های عامل استان ۱۷۰ هزار میلیارد ریال است و برای حل مشکلات اشتغال استان باید امورات پرداخت تسهیلات بانکی و رفع موانع تولید تسریع شود.

جعفر صادق اسکندری نیز در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای ایجاد رونق در واحدهای تولیدی استان و رفع موانع تولید، ۱۸۴ طرح و واحد تولیدی در شهرستان های مختلف، یکهزار و ۹۹۴ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

وی ادامه داد: این واحدهای تولیدی شامل ۱۱۹ واحد در بخش کشاورزی و ۶۵ واحد در بخش صنعت بوده که جهت دریافت تسهیلات در سامانه بهین‌ یاب ثبت شده بودند.

وی با اشاره به اشتغال بخش صنایع کشاورزی این استان، اظهار کرد: در این مدت ۵۶۶ نفر در ۱۱۹ طرح بخش صنایع کشاورزی نیز صاحب شغل شدند.

وی افزود: آذربایجان غربی در بخش میزان پرداخت تسهیلات از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در زمان حاضر رتبه هشتم کشور را در اختیار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: همچنین در سال جاری ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای سه طرح گردشگری در استان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: کمبود نقدینگی و محدودیت منابع بانک های عامل، بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی در بخش تولید، پرداخت نشدن تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع و معادن توسط اغلب بانک ها و نبود رغبت در بانک های عامل استان به پرداخت تسهیلات لازم برای تامین و تجهیز طرح های صنعتی از مشکلات مهم و اساسی پیش روی رونق تولید داخلی است.

نادر صفرزاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: کل منابع بانک های عامل استان ۱۷۰ هزار میلیارد ریال است و برای حل مشکلات اشتغال استان باید امورات پرداخت تسهیلات بانکی و رفع موانع تولید تسریع شود.

به گزارش ایرنا، تلاش دولتمردان تدبیر و امید برای رفع مشکلات بخش تولید و احیای آنها در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی آثار ارزشمندی در پی داشته است اما مشارکت همگانی و تداوم این تلاش ها برای رسیدن به اقتصاد درون گرا و برون زای مورد انتظار رهبری ضروری است.

آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود و با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی به مدار تولید آغاز شده است.

در نیمه نخست امسال تعداد ۱۹۳ مجوز صنعتی با بیش از سه هزار و ۵۲۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۷۸۴ نفر در سطح این استان صادر شده است.

همچنین در این مدت، ۹۵ پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه با حدود ۲ هزار میلیارد ریال صادر شده و برای یکهزار و ۹ نفر اشتغال ایجاد شده است.

نظرات

پاسخی بگذارید