photo_2017-09-26_19-07-03فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: از سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر سال ۱۳۹۶ تا اکنون، بیش از ۲۲ تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده است

سردار اصلانی در نشست خبری سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت:در ارزیابی سال ۱۳۹۶ دبیرخانه شواری هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان غربی، رتبه دوم کشوری را کسب کرده است، که نشانه خرد جمعی، مجاهدت و تلاش شبانه روزی تمامی دستگاه‌های دخیل در امر مبارزه می‌باشد.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت:مساله اصلی امروز، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است یعنی همراه با عزم جدی نظام جهت مبارزه با مواد مخدر، نیازمند همراهی و مشارکت عمومی در این راستا می‌باشد

وی افزود:از سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر سال ۱۳۹۶ تا اکنون، بیش از ۲۲ تن انواع مواد مخدر کشف و بیش از ۴ هزار نفر قاچاقچی دستگیر شده است که نسبت به مشابه قبل از آن بیش از ۳ تن افزایش کشف داشتیم.

سردار اصلانی از انهدام دو باند بزرگ مواد مخدر با  تلاش‌های مأموران هوشیار نیروی انتظامی خبر داد و گفت: ارزش ریالی مواد مخدر کشف‌شده بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد ریال و مقدار مواد مکشوفه  ۲۳۰کیلوگرم بوده که از یکی از این دو باند۱۳۵ کیلوگرم و از باند دیگر ۹۵ کیلوگرم مواد کشف و ضبط‌شده است.

فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: این باندها در حال حمل مواد از طریق آمبولانس بوده‌اند که در این عملیات ۶ نفر دستگیر و ۵ دستگاه سواری و آمبولانس توقیف‌شده‌اند.

سردار اصلانی خاطرنشان شد: در استان آذربایجان‌غربی ۷۰ درصد زندانیان را مجرمین مواد مخدر تشکیل می‌دهند که از ۸۵۰ نفر از سارقان دستگیرشده؛ سابقه مصرف مواد مخدر را دارند.

وی تاکید کرد: در حوزه درمان معتادین در استان ۱۰۱ مرکز خصوصی و ۴۴ مرکز دولتی داریم فعال هستند که  در طول یکسال گذشته ۲۳ هزار معتاد در این مراکز تحت درمان قرار گرفته اند.

فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی  اظهار داشت: ۵ تیرماه امسال سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر است که در این روز از فعالان همه حوزه‌های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر تقدیر و قدردانی می‌شود.

سردار اصلانی افزود: بیش از دهها عنوان برنامه از جمله برگزاری همایش های پیشگیری از اعتیاد، برپایی نمایشگاه ها در تمامی شهرستان ها و امحای پنج تن موادی که قابلیت دارویی ندارند، در این روز برگزار می شود.

وی افزود: تجلیل از ۱۰۴ خانواده شهید مبارزه با مواد مخدر از دیگر برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی در سال جاری است.