139211270824382292136354رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی گفت: ۲۰ عنوان برنامه به منظور گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان در  استان اجرا می شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ قنبر کریم نژاد در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و ائمه جمعه شهرستان ها با هدف تجدید میثاق با رهبری، شرکت شبکه نظارت شورای نگهبان در نماز جمعه، برگزاری ۲۵همایش بصیرت با شرکت ۱۰ هزار نفر، برگزاری ۱۷ برنامه محفل انس با قرآن و دعای کمیل ، دلجویی از خانواده شهدا و خانواده متوفیان اعضای دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان، اجرای مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان در مزار شهدا از جمله برنامه های سالروز تشکیل شورای نگهبان است.

وی با اشاره به جایگاه شورای نگهبان قانون اساسی ادامه داد: شورای نگهبان از طرف مردم حراست از قانون اساسی را برعهده دارد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان با بیان اینکه  رصد انتخاباتی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان به صورت روزانه بوده گفت: فعالیت تمام کاندیداهای رد صلاحیت شده و یا نشده به صورت منظم رصد می شود.
وی به راه اندازیشبکه تحقیقات اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این شبکخ  فعالیت های آشکار و پنهان افرادی که احتمال نامزدی آنان وجود دارد رصد می شود.
۲۶ تیرماه سالروز آغاز فعالیت شورای نگهبان است؛ این نهاد مقدس به حکم امام خمینی (ره) در اسفند ماه ۱۳۵۸ تشکیل شد و با انتخاب فقهای آن به صورت رسمی از تیرماه سال ۱۳۵۹ فعالیت خود را آغاز کرد.