2461841نمایش  هاملت ماکیناسی به کارگردانی ولی لطف دوخت در مجتمع فرهنگی ارومیه اجرا می شود.

کارگردان این نمایش در گفت و گو با نشریه الکترونیکی نگاه؛ با اشاره به اینکه این نمایش به جشنواره های ‘دنیزلی’ و ‘ازمیر’ ترکیه در سال ۲۰۱۸ میلادی راه یافته است، افزود: این نمایش ۵۰ دقیقه ای از دیروز (ششم مرداد) به مدت ۲ روز و از ساعت ۲۰:۳۰در مجتمع فرهنگی ارومیه در حال اجرا است.

ولی لطف دخت گفت: قاسم عیسی نژاد، تونا حقیقی، معصومه علیزاده، حنا گلچین، ایلقار عابدی، نورا هاشمی، علی نقی زاده و محراب عالمی بازیگران این نمایش هستند.

وی با بیان اینکه این اثر در تلاش برای سوق دادن تماشگران برای تفکر عمیق است؛ افزود: ایجادسوال و پرسش در ذهن تماشاگران برای رسیدن به آگاهی، آگاهی طبقاتی از طریق ایمان به انسان با شعور و خلاق و نقد ایدئولوژی معاصر؛ فمینیسم، کمونیسم، فاشیسم و… از جمله اهداف برگزاری این نمایش است.

این هنرمند همچنین از اجرای نماش گرچک دریا به نویسندگی علی صابر رضایی و کارگردانی ناصر بیضایی با مضمون اجتماعی در مجتمع فرهنگی ارومیه خبر داد و افزود: این نمایش به مدت ۵ روز از ۲۱ تا ۲۵ مرداد ماه امسال بر روی صحنه می رود.

ولی لطف دوخت متولد ۱۳۵۰ در شاهین دژ بوده و دارای مدرک دکترای دراماتورژی است؛ وی دارای بیش از ۱۰۹ اثر در قالبهای نمایش، داستان کوتاه، فیلم، کلیپ، مقالات علمی و کتاب است.

این هنرمند در زمینه  آثار نمایشی فعال بوده که می توان به نمایشهای چنگیزخان، توران قارتالی، سارای، آنا حکمدار، عدالت و قانی بایراق و … اشاره کرد.
نمایش ‘چنچی’ وی پیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی به بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر قارادنیز ترکیه راه یافته است.