imagesشانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب با حضور ۲۲۹ ناشر و نمایندگی از سراسر کشور در سه سالن در محل پارک جنگلی ارومیه آغاز به کار کرد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ در این نمایشگاه  ۶۳ هزار و ۹۵۰ عنوان کتاب عرضه می‌شود که ۱۴۷ کتاب مختص استان آذربایجان غربی است که ۱۴۰ کتاب به زبان فارسی و ۷ کتاب به زبان ترکی چاپ‌ شده است.

کتاب‌های تخصصی در زمینه‌های پزشکی، کشاورزی، هنر، زبان، دانشگاهی و کودک و نوجوان در سالن‌های شماره۱و۲ و کتب عمومی نیز در سالن شماره۳ نمایشگاه عرضه می‌شود.

در شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه۱۴۴  ناشر مستقل،۶۵ ناشر به نمایندگی از تهران و ۲۰  ناشر نمایندگی آذربایجان غربی حضور دارند.

کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه ۳۰ درصد تخفیف با استفاده از بن کارت عرضه می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.bon.tibf.ir برای دریافت بن کارت‌های الکترونیکی خرید کتاب ثبت نام کنند.

نقد کتاب، معرفی شخصیت ها، برپایی کارگاه‌های نقاشی، قصه گوی برای کودکان توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بر پایی غرفه دل در مورد بیان احساس و عواطف و برپایی کارگاه آموزشی از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه می‌باشد.

شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه به مدت۵ روز از(۲۰لغایت ۲۵ شهریور) در محل نمایشگاه های دائمی برای بازدید عموم دایر خواهد بود.