1C5Aییی5237 (35)استاندار آذربایجان غربی بر توسعه زیر ساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان تاکید کرد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ شهریاری در جلسه شورای اداری شهرستان خوی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد گفت: آقای آذری جهرمی وزیر جوان کابینه از وزرای شاخص دولت هستند و حضور موفق ایشان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زمینه حضور جوانان در عرصه های مدیریت کلان کشور را فراهم کرده است.

وی در ادامه سخنان خود به ظرفیت ها و پتانسیل های  ویژه استان آذربایجان غربی در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه پایانه های مرزی ، معادن طلا و تیتانیوم ، تولید محصولات کشاورزی ولی متاسفانه  هنوز آذربایجان غربی در بسیاری از شاخص های توسعه در رتبه های پایین کشور قرار دارد .

وی ادامه داد: در سالهای اخیر اقدامات خوبی برای توسعه زیر ساخت ها و جبران عقب ماندگی ها در استان انجام شده است و نمونه آن توسعه گاز رسانی به مناطق روستایی استان است که با وجود پایین بودن رتبه استان در گاز رسانی از میانگین کشوری ، امسال با بهره برداری از طرح های جدید گاز رسانی شاخص بهره مندی روستائیان استان به ۶۰ درصد و در سال آینده نیز به ۸۰ درصد خواهد رسید.

وی همچنین با ارتقای شاخص های بهره مندی استان از تخت های بیمارستانی نیز اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از طرح های جدید و اتمام طرح های در حال ساخت بیمارستانی در استان ،  شاخص بهره مندی از تخت های  بیمارستانی در استان از میانگین کشوری بالا خواهد رفت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به رتبه ۲۸ استان در شاخص های ارتباطلات و فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد: با توسعه زیر ساخت ها در این حوزه ، این شاخص نیز در استان ارتقا یابد .

وی همچنین با تبریک الحاق شهرستن خوی به منطقه آزاد ماکو ، اظهار امیدواری کرد: با تصویب نهایی آن توسط شورای نگهبان ، زمینه توسعه این منطقه شتاب بیشتری خواهد گرفت.