1C5A3964SetadTanzimB12402fبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار گفت: در رابطه با تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم اقدامات لازم انجام گرفته و کالا‌های استراتژیک به مقدار کافی در انبار‌ها ذخیره شده است.

وی افزود: با ظرفیت‌هایی که وجود دارد کالا‌های مورد نیاز و اساسی تامین شده و اجازه نخواهیم داد مردم در این رابطه دچار مشکل شوند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با قیمت گوشت در استان اظهار کرد: قیمت گوشت در آذربایجان غربی که یک استان تولید کننده است نباید بالاتر از سایر استان‌ها باشد؛ فلذا عواملی که باعث این افزایش می‌شود را بررسی و تصمیمات لازم را برای کنترل قیمت گوشت در استان اتخاذ خواهیم کرد.

وی در رابطه با برنج مورد نیاز بازار استان گفت: در زمینه برنج نباید هیچ کمبودی در بازار وجود داشته باشد؛ در همین رابطه تا اوایل هفته آتی برای جبران هرگونه کمبود، برنج به بازار تزریق خواهد شد.

حسینی با اشاره به تامین لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: از تمام ظرفیت‌های پایانه‌های مرزی برای واردات و تامین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و مسافری استفاده می‌شود؛ افرادی هم که دارای کارت بازرگانی هستند می‌توانند اقدام به واردات لاستیک‌هایی که دارای استاندارد‌های اجباری هستند، نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کنترل قیمت‌ها در سطح بازار بصورت لحظه به لحظه انجام و با متخلفین نیز برخورد می‌شود؛ از مردم نیز انتظار داریم تخلفاتی که مشاهده می‌کنند را گزارش کنند تا رسیدگی شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و دبیر کارگروه تنظیم بازار استان نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت بازار، قیمت کالا‌ها و همچنین بازرسی‌های انجام شده از واحد‌های صنفی ارائه نمود.